/  KKK

Korduma kippuvad küsimused

Mida tähendab UUS, OUTLET või KASUTATUD toode?

Uus toode on ilmselgelt igatepidi uus, see on teinekord küll meie enda poolt toote töötamises veendumise või kliendi tellitud spetsifikatsiooni vastavusse viimise nimel pakendist välja võetud, kuid müüakse siiski tootjapoolses originaalpakendis. Kehtib tootjapoolne garantii.

Outlet ehk tehasepoe tooted on üldiselt ümber pakitud uued seadmed. Neid pakitakse ümber erinevatel põhjustel, enamasti seetõttu, et klient on teinud ostu ning tagastanud selle tarbijakaitseseadusest tulenevalt 14-päeva jooksul. Nendele tingimustele vastavalt on tegemist vaid käima pandud, kuid siiski kasutamata tootega.

Outlet toodete alla võivad kuuluda ka uued refurbished ehk taastatud seadmed. Taastamine võis olla vajalik näiteks seetõttu, et seadmel oli mõni tehasepoolne defekt, mida oli võimalik lihtsalt likvideerida. Taastatud tooted EI OLE kindlasti puruks kukutud või vedelikukahjustusega seadmed, vaid pigem mõne väikese veaga (mõni klemm lahti jäänud, RAM pesast välja tulnud) seade, mis lihtsalt töökorda seatud.

Kuid selleks, et asi oleks kliendi jaoks aus, pakitakse nii outlet või ka refurbished seadmed üldiselt ümber mitteoriginaalsesse viisakasse pakendisse. Sellistel toodetel kehtib nende esialgsest tehasest välja saatmisest alates ka tootjapoolne garantii. Mõningal juhul tähendab see ühte, mõningatel juhtudel aga ka pikemat kui 3 aastast garantiid. Neile on võimalik üldiselt osta ka ametlikku tootjapoolset garantiipikendust. Sellist toodet ostes on võimalik saada UUS SEADE oluliselt soodsama hinnaga!

Kasutatud tooted on korralikud, vähekasutatud, meiepoolse värskenduskuuri saanud seadmed. Nad on kõik meie poolt reinstalleeritud operatsioonisüsteemi ning tarkvaraga, tehnikute poolt kontrollitud ja töökorras. Vajadusel oleme vahetanud varuosasid või aku(d), et tagada seadme töökindlus. Sellistele toodetele rakendub meiepoolne 1 aasta pikkune garantii (kui pole märgitud teistmoodi).

Kui vanad on IT Outleti poolt müüdavad kasutatud arvutid?

Kasutatud seadmete vanus sõltub sellest, kust nad pärit on. Enamus kasutatud äriklassi tehnikast on pärit pikaajalisest kasutusrendist, mis on üldiselt kestusega 6 kuud kuni 3 aastat. Seadmeid ei vahetata välja seetõttu, et nad oleksid kuidagi halvad, vaid nende esialgne kasutusrendi leping saab lihstalt läbi ning seadmed vahetatakse üldiselt sellise lepingu raames uute vastu. Täpselt samamoodi nagu paljud ettevõtete liisinguautod. Lõpuks on vanus selge vaid konkreetset seadet vaadates, üldiselt on kõik tootjad märkinud seadmele ka tootmise aja.

Kas IT Outleti müüdavatel kasutatud seadmetel on uued akud?

See võib nii olla, kuid üldiselt on meie poolt müüdavad seadmed nö dokis kasutatud ehk siis akud pole saanud palju tsükleid. Me muidugi kontrollime kõigi enda poolt müüdavate seadmete akude töökorras olekut ja vajadusel vahetame aku ka välja, et tagada seadme töökindlus.

Kas IT Outlet saab teha ka minu soovidele vastava arvuti?

Jah, teatud piireis on meil võimalik nii uusi, tehasepoe kui ka kasutatud seadmete konfiguratsioone muuta. Kui Sa ei leia meie valikust endale sobivat sülearvutit, kuid on olemas soovitu sarnane, siis meil on tõenäoliselt võimalik vahetada näiteks klaviatuur, lisada muutmälu või muuta kõvaketta suurust. Mõningatel juhtudel on võimalik ka näiteks ekraani vahetus või ID-kaardi lugeja lisamine. Muidugi selliste tööde puhul võib lisanduda varuosade ja töö hind.

Kas IT Outlet võtab vastu ka utiliseerimise eesmärgil vanemat tehnikat?

Jah, me võtame vastu ka vanemat tehnikat nii utiliseerimise eesmärgil, kui ka varuosade taaskasutamise eesmärgil.

Kas IT Outlet ostab tagasi minu vana seadme?

IT Outlet võib osta tagasi Sinu vana seadme, kui sellel on veel rahaline väärtus. Üldiselt pakume me meie poolt müüdavast uuest tootest tagasiostetava seadme väärtuse võrra allahindlust.